KALİTE POLİTİKAMIZ

TÜRK MİLLİ EĞİTİMİNİN İLKE VE AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA ÇAĞDAŞ, DEMOKRATİK, LAİK, BİLİMSEL VE EVRENSEL BİR EĞİTİM SUNMAK, ÇAĞIN GEREKLERİNE CEVAP VEREBİLECEK KONUMA GETİRMEK;  SAYGIN, GÜVENİLİR BİR EĞİTİM KURUMU OLUŞTURMAK.


ÇAĞIN GEREKLERİ DOĞRULTUSUNDA ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM-ÖĞRETİM İHTİYACINA CEVAP VEREBİLMEK, YETİŞTİRİLEN ÖĞRENCİLERİN NİTELİĞİNİ GELİŞTİRMEK, ÖĞRENCİ BAŞARISINI ARTTIRMAK İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALMAK VE ONLARI GELECEĞE HAZIRLAMAK.


ULUSAL VE EVRENSEL DEĞERLERİ KAVRAYAN, BİLİMSEL YÖNTEMLERİ KULLANAN, İNSAN  HAKLARINA SAYGILI, OKUYAN, ARAŞTIRAN, SORGULAYAN, NESİLLER YETİŞTİRMEK.


ÇAĞDAŞ TEKNOLOJİK UNSURLARI ÖĞRENCİ VE PERSONELİN HİZMETİNE SUNMAK, DEĞİŞİM AŞAMALARININ GETİRECEĞİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ ÇALIŞANLARIN KENDİLERİNE DEĞER KATAN UNSURLAR OLARAK GÖRMELERİNİ SAĞLAMAK.


PLANLI OKUL GELİŞİMİ İLE BERABER YETKİ VE SORUMLULUKLARI PAYLAŞTIRILMAK, TAKIM ÇALIŞMASI RUHUNA İNANAN, İŞBİRLİKÇİ YÖNETİMSEL BİR ANLAYIŞ ORTAYA KOYMAK.


KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ALANLARINDA ETKİNLİKLER DÜZENLEMEK, ÇEVREMİZİ BU ETKİNLİKLERİMİZE DAHİL ETMEK, ÇEVREMİZDE VAR OLAN BU TÜR ETKİNLİKLERE  ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN-VELİ-VATANDAŞ OLARAK HEP BİRLİKTE KATILMAK.


YÖREMİZDE BULUNAN TARİHİ VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİMİZE SAHİP ÇIKAN, ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE ÇEVRESEL ETKİLERE DUYARLI, TOPLUMSAL DEĞERLERE SAYGILI,   SOSYAL   SORUMLULUK BİLİNCİ İÇERİSİNDE OLAN İNSANLAR YETİŞTİRMEK.


OKULDAKİ EĞİTİMİN NİTELİĞİNİ VE VERİMLİLİĞİNİ ARTTIRMAK, ORTAK ÇALIŞMALAR YAPARAK ZAMANI VE KAYNAKLARI DOĞRU KULLANMAYI ÖĞRETMEK.


BAYRAĞIMIZA VE İSTİKLAL MARŞIMIZA SAYGI DUYAN, VATANIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE İNANAN, ÇALIŞKAN, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİ KENDİSİNE REHBER EDİNEN BİREYLER YETİŞTİRMEK.


NECMİ ASFUROĞLU ANADOLU LİSESİ OLARAK ÇEVREMİZE ÖNDER OLMAK VE EĞİTİMDE ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLARIN ÖNCÜSÜ OLARAK SOSYAL SORUMLUĞUMUZU YERİNE GETİRMEK.


TÜM ÇALIŞMALARDA VE FAALİYETLERDE ÖĞRENCİ , VELİ MEMNUNİYETİNİ ESAS ALMAK.