YGS PAZAR GÜNÜ SAAT 10:00'DA YAPILIYOR

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), 11 Nisan Pazar günü saat 10:00’da yapılıyor. 1 milyon 512 bin 450 adayın gireceği sınav tek oturumda yapılacak ve 160 dakika sürecek. Sınavda Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri uygulanacak. Adaylara her bir testten 40'ar soru yöneltilecek. Kimlik kontrolleri ve salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binada en geç saat 09.15'te hazır bulunmaları gerekiyor.

Adaylar, sınava gelirken yanlarında 2010-YGS sınavı giriş ve kimlik belgesi, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vb.) bulunduracaklardır.
2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacak. Bu iki belgeyi yanında bulundurmayan aday, ileri süreceği neden ne olursa olsun sınava alınmayacak. Görevlilerin kimlik belgesinden adayı tanımakta zorluk çekmeleri halinde kontrol için, adayların bir fotoğraflarını da yanlarında getirmeleri isteniyor.

Devamını   http://tasmehmet.com adresinde okuyabilirsiniz. ÖSYM tarafından hazırlanan videoyu izleyebilirsiniz.