OYAK MATEMATİK YARIŞMASINDA NECMİ ASFUROĞLU ANADOLU LİSESİ HATAY İKİNCİSİ

OYAK ''Liselerarası Matematik Yarışması Hatay İl Birinciliği Sınavı'' sonuçları açıklandı. Matematik yarışmasında Antakya Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Hatay ikincisi oldu. 27 Kasım 2010 Cumartesi günü, Antakya Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi'nde yapılan ve Hatay genelinde 45 okulun katıldığı yarışmanın Hatay il birinciliği töreni MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Amfisinde düzenlendi. Törende yapılan açklamaya göre ilk üç dereceye giren okullar şunlar oldu: Hatay birincisi Halil İbrahim Evren Anadolu Lisesi, Hatay ikincisi Antakya Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi, Hatay üçüncüsü Tosçelik Fen Lisesi.

27 Kasım 2010 Cumartesi günü yapılan yarışmada Antakya Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi'ni, okul öğrencilerimizden Murşit Sezen, Yüksel Balcı, Ender Uslu, Sena Aslan temsil etmişti.

Matematik Yarışması Hatay İl Birinciliği Ödül Töreni’ne Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, İsdemir Yöneticileri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder , yarışmacı okulların öğrencileri, idarecileri ve aileleri katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan İSDEMİR Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akçakmak, “Matematik her alanda ve her anlamda önemlidir. Unutulmamalıdır ki matematik yaşamamızın ve yaşantımızın bir parçasıdır. Bizler matematiğin önemini gençlere anlatmak ve yarınlarımızı garanti altına almak adına misyonumuzu sürdürüyoruz” dedi.

Okul yönetimi ve öğretmenleri olarak, okulumuzu yarışmada temsil edip başarılı olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

                 

Murşit Sezen               Yüksel Balcı               Ender Uslu               Sena Aslan