Sanatsal Etkinlikler

AMATÖRDÜLER, PROFESYONEL OYNADILAR!

 

 

 

“LÜKÜS HAYAT”
 
Lüküs Hayat, 1933 yılında yazılmış bir operettir.
           
Ekrem Reşit Rey tarafından yazılan oyun; Nazım Hikmet Ran'in sözlerini yazdığı Cemal Reşit Rey'in müziğiyle bestelenmiş olup, birçok topluluk tarafından defalarca sergilemiş, 1950 yılında Ömer Lütfi Akad tarafından filme alınmıştır.
İstanbul Şehir Tiyatrolarınca 1985 yılından bu yana aralıksız sahnelenen oyun, geniş izleyici topluluğunca ilgi görmüştür.
 
Biz Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü olarak Lüküs Hayat adlı oyuna 2007/2008 Eğitim Öğretim yılının Ekim ayında çalışmaya başladık. Fakat bize bağlı olmayan bazı teknik aksaklıklar yüzünden oyunu 2008/2009 Eğitim Öğretim yılının Kasım ayında Kültür Merkezinde sergiledik.
 
Oyun bütün izleyicileri tarafından çok beğenildi, yerel gazetelerde oyuna yönelik olumlu ve güzel eleştiriler yayımlandı.
Bizler bu oyunu tam bir ekip çalışmasıyla hazırladık. Bütün oyunların hazırlanma sürecinde olduğu gibi zaman zaman çok eğlendik, bazen de stresli anlar yaşadık. Ama sonuçta aldığımız alkışlarla ve övgü dolu sözlerle emeğinin karşılığını alan insanların gururunu yaşadık. Bu süreçte hepimizin tebessümle hatırlayacağı anılarımız oldu.
 
 
         
Fügen Apa                                                        Reyan Ahubaz
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni                       Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
 
Oyunun yönetmenliğini Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Fügen Apa, Reyan Ahubaz , müzik düzenlemesini de Resul Bağı yaptı. 2 perdelik oyunda şu öğrenciler rol aldı: Abidin Göv, Ali Cem Yeşil, Ali Ercan Özen, Ceren Güneş, Ebru Küçükdüveyki, Eren Yılmaz, Erhan Zelluh, Mahinur Topaloğlu, Mehmet Ali Akar, Mehmet Uzun, Merve Demir, Neşe Koku, Onur Şahutoğlu, Pınar Payaslı, Süleyman Akkurnaz, Tuğçe Yolcu ve Umut Hiçyılmaz.

 

SSNATSAL ETKİNLİKLERLE İLGİLİ FOTOĞRAFLARA

BURADAN  ULAŞABİLİRSİNİZ.