ALMAN YAZARA ÖĞRENCİLERİN İLGİSİ

Goethe Enstitüsü Avrupa Birliği “Cultural Bridges’’ programının finansal desteği ile Mayıs 2009 - Haziran 2010 tarihleri arasında, Türkiye'den başlayarak Brüksel'de son bulacak geniş kapsamlı kültür projesinin Antakya ayağı gerçekleşti. Proje kapsamında, 8 Avrupa ülkesinden 48 tanınmış yazar ve birçok fotoğraf, film, müzik sanatçısı çeşitli etkinliklere imza attılar.

Okulumuzdaki etkinlikte yazarlardan Anja Tuckermann öğrencilerle sohbet etti. Muscha adlı yapıtından bir bölüm okudu. Yapıtın konusu öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Öğrencilerimizin çeşitli sorularına cevap veren Anja Tuckermann, 1993 yılından beri çocuklar, gençler ve yetişkinler için yaratıcı yazarlık atölyeleri ve seminerler düzenlediğini ve serbest yazar olarak çalıştığını belirtti. Yazdığı birçok çocuk ve gençlik kitabı ödül alan  Anja Tuckermann Berlin’de yaşıyor.

MUSCHA ADLI YAPITIN KONUSU:

Muscha farklıdır ve giderek daha çok insan ona bunu hissettirmektedir. O bu durumu kendine açıklayamamaktadır. Sadece „ari“ anne ve babası, bu Sinti kökenli çocuk için nasyonal-sosyalist Almanya’da artık bir yer olmadığını bilir. Muscha için güvenle saklanabileceği bir yer bulmak gerekmektedir.

 

ETKİNLİKLE İLGİLİ RESİMLERE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.