Yeditepe Üniversitesi Gezisi

31 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nin misafiri olarak İstanbul’a gittik. Çok güzel ve oldukça konforlu bir kültür gezisi oldu. Konforlu olmasının nedeni uçakla gidip gelmemiz ve Yeditepe Üniversitesi’nin yurdunda kalmamızdı.Arkadaşlarımızla,bize rehberlik eden hocalarımız Ayfer kapı,Yalçın kara ve okul gezilerinin vazgeçilmez ismi Kemal Bakımcı ile çok eğlenceli zaman geçirdik.

31 Mart gecesi Yeditepe Üniversitesi’nin yurduna yerleştik. Gezimizin ilk gününde üniversitenin tahsis ettiği otobüslerle Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Kampüs’ünü gezdik, alışveriş merkezine gittik. Sonraki gün Yeditepe’nin kampüsünü gezdik. Okulun konferans salonunda aday öğrenciler için yapılan tanıtıma katıldık. Akşamüstü sağanak yağmur altında boğaz turuna çıkmanın keyfini tattık.

3 nisan sabahı eşyalarımızı bize tahsis edilen otobüslere koyarak kampüsten ayrıldık. Minia Türk’ü gezdik. Daha sonra alışveriş merkezine gidip uçak saatine kadar orada vakit geçirdik.

Bu gezi bizim geleceğimizi belirleyecek olan üniversite tercihlerini yapmamızda bize yol gösterdi. Ve anladık ki olumsuz hava şartları ufak tefek kazalar engel değilmiş gezip görmeye,eğlenmeye…

Beril KARAÇAYLI

12 TM-G 615